Galeria Instytut 116

Galeria INSTYTUT 116 to przestrzeń prezentacji i konfrontacji różnorodnych działań artystycznych z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych (tj. malarstwo, video-art, instalacja, muzyka, czy fotografia).

To także miejsce przenikania się rozlicznych dyscyplin twórczych, dialogu sztuki klasycznej z nowoczesną, wymiany myśli oraz nieskrępowanych poszukiwań współczesnej sztuki. INSTYTUT 116 koncentruje swoje działania wokół szeroko rozumianego eksperymentu.

Stawiając na swobodę twórczą artysty, zabiega o pełną niezależność wystawianej sztuki (również na poziomie realizacji samej wystawy). Inicjatorem i założycielem INSTYTUTU 116 jest Jacek Jędrzejczak – fotograf i artysta wizualny, zajmujący się video-art’em oraz sztuką instalacji (w tym eksperymentem oraz zagadnieniami związanymi z relacyjnością dźwięku i obrazu).

Galeria działa nieprzerwanie od 2011 roku, zapraszając do współpracy licznych artystów. W INSTYTUCIE 116 odbyły się m.in. wystawy malarskie (np. Marka Ruffa, czy Marka Sułka), instalacyjne (np. Michała Silskiego), czy wystawy fotograficzne, na których prezentowano prace m.in. Bogdana Dziworskiego, Edwarda Hartwiga, Zbigniewa Łagockiego, czy Wojciecha Plewińskiego.

Ponadto galeria organizuje spotkania z muzyką eksperymentalną komponowaną i graną m.in. przez Tadeusza Sudnika, Andrzeja Rejmana,  Mieczysława Litwińskiego, Edwarda Sielckiego, Indię Czajkowską, czy Bogdana Mizerskiego.

Nasza przestrzeń