Noc Muzeów 2017: INSTALACJA interaktywna Pieces of suspended time in motion / Jędrzejczak&Silski

INSTALACJA interaktywna Pieces of suspended time in motion

Jacek Jędrzejczak & Michał Silski

Noc Muzeów 2017, Instytut 116

20 maja w ramach warszawskiej Nocy Muzeów Instytut 116 zaprezentuje interaktywną instalację „Pieces of suspended time in motion”. Eksperymentator i podróżnik interdyscyplinarny Michał Silski połączy mikrofale, linuxa i wideoclipy artysty audiowizualnego Jacka Jędrzejczaka w instalację modyfikującą obraz w reakcji na ruch widza.

Jacek Jędrzejczak i Michał Silski to artyści eksperymentatorzy z pola sztuk audiowizualnych. W ich spojrzeniach na rzeczywistość i sztukę przeplatają się motywy czasu, przestrzeni, ruchu oraz asocjacji pomiędzy dźwiękiem i obrazem. Istotną rolę w ich twórczościach odgrywa poszerzony o nowe media język wyrazu, dążący do formalnego nowatorstwa, świeżych możliwości twórczych oraz pełnej interdyscyplinarności sztuki. Poprzez wydobycie i uwidocznienie relacji chwili, światła, dźwięku i otoczenia, artyści polemizują z jednoznacznością figury współczesnego człowieka – jego percepcji, myślenia oraz złożonego stosunku do świata.

Michał Silski – urodzony w Santiago de Chile, radzi sobie z technologią, rozpracowuje świat zwracając uwagę na podobieństwa.

Jacek Jędrzejczak – fotograf, artysta wizualny, eksperymentator w dziedzinie sztuk audiowizualnych. Pochłonięty sztuką videoartu, instalacji i nowych mediów. Zafascynowany relacjami między obrazem i dźwiękiem, często współpracuje z muzykami eksperymentalnymi.