MAREK SUŁEK (12.04.13)

CZAS

12.04.2013, godz. 19.00

INFO

Zapraszamy na kolejną wystawę w INSTYTUCIE 116. Tym razem przestrzeń Instytutu wypełnią prace Marka Sułka – rzeźbiarza, malarza, fotografika. Wystawa nosi tytuł: KONIEC ŚWIATA I DZIURA W CAŁYM

BIO

Ur. 16.08.1963r. w Tarnowie. Absolwent ASP w Warszawie (prac. prof. Tarasina i prof. Winiarskiego) i Rietveld Academie w Amsterdamie (dyplom 1992r). Wykłada w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Artysta zajmuje się działaniami w przestrzeni publicznej, realizuje projekty rzeźbiarskie, malarskie i fotograficzne. Jest autorem szeregu artystycznych przedsięwzięć, m.in. Stref Odrealnionej Rzeczywistości, serii Błękitnych i Różowych Drzew, Rzeźb Jednorazowego Użytku.

W swoich działaniach łączy aspekty natury z elementami techniki, np. materiał biologiczny z plastikiem. W ten sposób tworzy nieistniejące w naturze mutacje, np. błękitne drzewa (malowane uschnięte drzewa), instalacje z pokrytych akrylem ziemniaków, efemeryczne rzeźby składające się z gipsu, farby i ciała. Od kilkunastu lat Marek Sułek realizuje projekty przestrzenne w Warszawie oraz różnych miejscach w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Materiały wideo

Galeria

Przygotowania do wernisażu
Wernisaż